Call us:

+268 79437981

Blog Details

Najvyšší súd štátu Indiana a úrad úradníka zostanú otvorené.

Najvyšší súd štátu Indiana a úrad úradníka zostanú otvorené.

Okrem toho sa 43 % všetkých prípadov považuje za „vysokorizikové“, čo znamená, že jednotlivec je starší ako 65 rokov alebo má chronické ochorenie.

Webová stránka štátneho ministerstva zdravotníctva uviedla, že štátne aj súkromné ​​laboratóriá dokončili celkovo 64 811 testov na COVID-19, podľa čísla zverejneného v nedeľu na webovej stránke agentúry.

Väčšina testov na COVID-19 je negatívna, ukazuje štátny informačný panel, pričom 8,6 % testov je pozitívnych.

Ministerstvo verejného zdravotníctva okresu Maricopa poskytlo v nedeľu podrobnejšie informácie o svojich 3 351 prípadoch (štát oznámil svoje prípady 3 359):

  • Od soboty do nedele sa počet potvrdených prípadov zvýšil o 129. Úmrtia sa zvýšili o jedno na 121.
  • Ide o 49 % mužov a 51 % žien.
  • S obyvateľmi zariadení pre dlhodobo chorých bolo spojených 482 prípadov. Z toho 134 ľudí (25 %) bolo hospitalizovaných a 74 ľudí (14 %) zomrelo.
  • 91 zariadení dlhodobej starostlivosti má aspoň jeden pozitívny prípad od obyvateľa alebo personálu.
  • 113 ľudí mladších ako 19 rokov malo pozitívny test, čo predstavuje 3 % pozitívnych prípadov.
  • Ľudia vo veku 20 až 44 rokov tvoria 37 % pozitívnych prípadov, nasledujú ľudia vo veku 45 – 64 rokov s 33 % a ľudia vo veku 65 a viac rokov s 26 %.
  • 18 %, čiže 592 prípadov, bolo hospitalizovaných.
  • 5% alebo 176 prípadov bolo na jednotke intenzívnej starostlivosti. Počty hospitalizácií a JIS zahŕňajú všetky prípady, ktoré boli v nemocnici alebo na JIS kedykoľvek počas choroby, hovorí kraj.
  • Pravdepodobnosť hospitalizácie alebo hospitalizácie na JIS sa zvyšuje s vekom. Z tých vo veku 20-44 rokov bolo 107 (9 %) hospitalizovaných a 26 (2 %) bolo na JIS. U ľudí vo veku 45-64 rokov bolo 202 (18 %) hospitalizovaných a 65 (6 %) bolo na JIS. Medzi osobami nad 65 rokov bolo 281 (32 %) hospitalizovaných a 84 (10 %) na JIS.
  • Zo 121 úmrtí v okrese Maricopa bolo jedno vo veku 20-44 rokov, 13 bolo vo veku 45-64 rokov a 107 bolo starších ako 65 rokov.

Všetky okresy okrem Yavapai, Cochise, Santa Cruz, Gila, Greenlee a La Paz zaznamenali od soboty nárast.

Národ Navajo v nedeľu večer oznámil, že zaznamenal 1 716 identifikovaných prípadov s 59 potvrdenými úmrtiami. Počet prípadov predtým zahŕňal pohraničné mestá, ale už nie, a preto sa počet v posledných správach mierne znížil. Z 1 716 prípadov sa 1 039 týka obyvateľov kmeňovej pôdy v okresoch Arizona. Národ Navajo zahŕňa časti Arizony, Nového Mexika a Utahu.

Ak vás už unavujú problémy s kĺbmi, ktoré vás spomaľujú, náš doplnok je vašou odpoveďou. Vyskúšajte to teraz na https://hondrostrong-website.com/sk/ !

Národ Navajo pokračoval v presadzovaní 57-hodinového zákazu vychádzania cez víkend a nočného zákazu vychádzania počas týždňa v snahe pomôcť spomaliť šírenie. Národ Navajo tiež vydal núdzový príkaz, ktorý vyžaduje, aby všetci jednotlivci nosili masky na verejnosti.

44 prípadov vo väzniciach v Arizone

Online informačný panel arizonského ministerstva opráv uviedol, že 44 väzňov malo od soboty pozitívny test na COVID-19. 44 prípadov je v týchto štyroch zariadeniach: 30 vo Florencii, osem v Marane, päť v Eyman a jeden v Tucsone.

Oddelenie testovalo k sobote 193 väzňov, pričom 134 negatívnych prípadov a deväť prebiehajúcich z celkového počtu 41 440 obyvateľov.

Legálne aj nelegálne návštevy boli pozastavené do 13. mája, kedy ich oddelenie prehodnotí. Ministerstvo uviedlo, že CenturyLink poskytuje väzňom dva ďalšie 15-minútové hovory zadarmo počas každého týždňa, kedy je návšteva obmedzená.

Oslovte reportérku na chelsea.curtis@arizonarepublic.com alebo ju sledujte na Twitteri @curtis_chels .

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral ešte dnes .

Hlavná kancelária WorkOne Indy je až do odvolania pre verejnosť zatvorená.

EmployIndy, pobočka Indiana Department of Workforce Development, sa nachádza na 4410 N. Shadeland Ave.

"Toto rozhodnutie nebolo jednoduché, ale v záujme bezpečnosti zamestnancov a uchádzačov o zamestnanie," je v súlade s odporúčaniami Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, uviedol EmployIndy.

V tlačovej správe sa uvádza, že „pri viac ako 100 jednotlivcoch prechádzajúcich cez WorkOne Indy v ktorýkoľvek daný deň“ bolo prijaté opatrenie, aby sa splnili odporúčania CDC, aby sa obmedzili nepodstatné stretnutia na maximálne 50 jednotlivcov naraz.

Aj keď pomoc už nebude k dispozícii na mieste, EmployIndy a WorkOne uviedli, že Hoosiers môžu stále požiadať o poistenie v nezamestnanosti online prostredníctvom počítača alebo smartfónu prostredníctvom ministerstva rozvoja pracovnej sily štátu Indiana: https://www.in.gov/dwd/2334.htm . Môžu tiež zavolať na linku pomoci poistenia v nezamestnanosti na čísle 1-800-891-6449.

— Dwight Adams

YMCA zatvára všetky miesta

YMCA z Greater Indianapolis dočasne zatvorí všetky svoje miesta od 17. marca do 5. apríla v súlade so smernicami štátnych zdravotníckych úradníkov, aby obmedzili zhromaždenia na 50 alebo menej ľudí.

Inštrukcie sú dostupné online cez YMCA 360 na YouTube a členovia YMCA dostanú viac informácií o virtuálnych programoch.

— Holly Hays

Nástroje na pozastavenie odstávok na blízku budúcnosť

V súvislosti s ťažkosťami spôsobenými koronavírusom pozastavuje niekoľko zariadení, ktoré slúžia zákazníkom v strednej Indiane a v celom štáte, odstávky.

Duke neoznámil dátum, ale povedal, že bude zákazníkov informovať o obnovení odpojení.

Zatiaľ čo odstávky sú dočasne pozastavené, energetické spoločnosti uviedli, že zákazníci sú stále zodpovední za platby za služby, ktoré používali počas tohto obdobia. Spoločnosti budú počas tohto obdobia naďalej posielať účty a povzbudzovať zákazníkov, aby zaplatili, čo môžu, aby sa vyhli vytváraniu veľkého zostatku, ktorý bude ťažké splatiť.

Verejné služby uviedli, že budú pokračovať v hodnotení situácie a budú spolupracovať so zákazníkmi, aby určili, či potrebujú pomoc alebo či majú nárok na platobný plán.

— Sarah Bowmanová

Indiana zaznamenala prvé úmrtie na COVID-19

Guvernér Indiany Eric Holcomb na pondelkovej popoludňajšej tlačovej konferencii oznámil, že Indiana zaznamenala prvé úmrtie na COVID-19. Úradníci uviedli, že pacient spadal do vysokorizikovej kategórie a mal viac ako 60 rokov so základnými zdravotnými problémami.

Nakazená bola aj pacientkina polovička. Títo dvaja museli byť oddelení a museli sa rozlúčiť pomocou iPadu, uviedli úradníci.

Komunitné šírenie vírusu dorazilo aj do Indiany, uviedol Kris Box, komisár ministerstva zdravotníctva štátu Indiana. To znamená, že vírus sa šíri z človeka na človeka a nie je vždy zrejmé, kde človek vírus získal.

Ram Yeleti, hlavný lekár pre komunitné zdravie, kde pacient zomrel, žiada každého, kto je vo vysokom riziku, aby sa dostal do karantény.

"Nemáme žiadnu liečbu. Nemáme žiadnu vakcínu," povedal Yeleti.

Holcomb povedal, že obyvatelia Indiany by mali prijať opatrenia vrátane sociálneho dištancovania a kontroly susedov. Povedal, že kroky, ktoré ľudia dnes podniknú, budú mať v blízkej budúcnosti „pozitívny vplyv“.

"Tým, ktorí si myslia, že možno reagujeme prehnane, vás môžem ubezpečiť, že nie," povedal. "Indiana je v stave núdze pre verejné zdravie. Sme, nemýľte sa, vo vojne s COVID-19 a túto vojnu vyhráme."

Hoosiers by mali byť pripravení na to, aby to trvalo „30, 60, 90 dní,“ povedal Holcomb.

Prezident Trump tiež v pondelok vyzval občanov, aby sa vyhli zhromaždeniam viac ako 10 ľudí po tom, čo CDC odporučilo zrušiť alebo odložiť podujatia s viac ako 50 ľuďmi.

Celý príbeh.

Newfields zatvára všetky vnútorné priestory, IRT ruší zvyšok sezóny

Divadlo Indiana Repertory Theatre v pondelok oznámilo, že zruší zostávajúce predstavenia svojej sezóny 2019-20.

Pokladňa IRT bude v kontakte s tými, ktorí si už zakúpili vstupenky na zostávajúce predstavenia. Tí, ktorí si zakúpili vstupenky na nadchádzajúce predstavenia „Vražda v Orient Expresse“, budú mať možnosť pozrieť si nahraté predstavenie. Ďalšie podrobnosti o tom, ako získať prístup k tomuto výkonu, budú k dispozícii na webovej stránke IRT, irtlive.com/ , v najbližších týždňoch.

Newfields oznámila, že zatvorí všetky svoje vnútorné priestory do 14. apríla v súlade so štátnymi odporúčaniami týkajúcimi sa sociálneho odstupu, ale jeho vonkajšie priestory zostanú otvorené s bezplatným vstupom.

Podľa tlačovej správy budú galérie a budovy IMA zatvorené od 17. marca. The Garden at Newfields a The Virginia B. Fairbanks Art & Nature Park: 100 Acres však zostanú otvorené s voľným vstupom.

Newfields bude v pondelok zatvorený a bude fungovať od utorka do nedele od 11:00 do 17:00. Viac informácií nájdete na discovernewfields.org/ .

— Holly Hays

Rose-Hulman prerušuje osobné vyučovanie počas jarného štvrťroka

Rose-Hulman Institute of Technology predĺži svoje pozastavenie osobnej výučby do konca jarného akademického štvrťroka, podľa vyhlásenia prezidenta Roberta A. Coonsa.

Očakávalo sa, že inštitúcia so sídlom v Terre Haute sa vráti k prezenčnej výučbe od 19. apríla.

— Holly Hays

Instacart zaznamenáva nárast objednávok

Instacart, donášková služba potravín, zaznamenala minulý víkend najvyšší dopyt zákazníkov po potravinách v histórii spoločnosti, pretože stále viac ľudí zostáva a pracuje z domu, aby pomohli potlačiť šírenie koronavírusu. Spoločnosť zaznamenala výrazný nárast v možnostiach nechať objednávky pri dverách zákazníkov a posielať potraviny rodinným príslušníkom a priateľom.

Realitná spoločnosť pozastavuje dni otvorených dverí

Spoločnosť FC Tucker Company pozastavila dni otvorených dverí v snahe bojovať proti šíreniu COVID-19. Laura Musall, realitná maklérka spoločnosti, ktorá žije v Fishers, povedala, že si myslí, že je to správny krok.

"Môžete dostať 30 alebo viac ľudí cez deň otvorených dverí," povedala. "Nemyslím si, že to bude mať vážny dopad na trh s nehnuteľnosťami. Časť toho je tam, kde sa nachádzame. Ľudia sa sem chcú presťahovať."

Povedala, že ľudia si stále môžu naplánovať predstavenia, a to pravdepodobne zníži počet ľudí, ktorí len prídu na dni otvorených dverí, pretože sú zvedaví, aby si domov pozreli, nie nutne si ho kúpia.

Spoločnosť Meridian Title Corporation so sídlom v South Bend a pobočkami po celom štáte oznámila, že na niektorých svojich miestach začne ponúkať „uzavieranie obrubníkov“, čo zákazníkom umožní stretnúť sa so zamestnancami na parkovisku, kde s nimi prehovoria prostredníctvom transakcií. telefón. Pre viac informácií navštívte meridiantitle.com .

— Kellie Hwang

Súdna pobočka v štáte Indiana koná

Podľa hlavnej sudkyne v štáte Indiana Loretty Rushovej bude Najvyšší súd štátu Indiana naďalej viesť ústne argumenty, posudzovať prípady a prijímať podania, ale na súdnych konaniach sa môžu zúčastniť iba právnici a strany zúčastnené na každom prípade. Verejnosť môže sledovať ústne argumenty online prostredníctvom webových vysielaní.

Právna knižnica bude zatvorená a strany môžu elektronicky podávať dokumenty bez toho, aby museli ísť na súd. Najvyšší súd štátu Indiana a úrad úradníka zostanú otvorené. Obráťte sa na miestny súd , aby ste skontrolovali podrobnosti o návštevníkoch a vyhľadali prípady online.

IndyGo predpokladá zníženie počtu cestujúcich

S mnohými Hoosiermi, ktorí sú požiadaní, aby pracovali z domu, a podniky sa dočasne zatvárajú kvôli mestským a štátnym príkazom, čo pravdepodobne znamená menej ľudí na cestách a potrebujúcich verejnú dopravu. Hovorkyňa IndyGo Lesley Gordonová uviedla, že autobusová doprava "funguje ako normálne", zatiaľ čo agentúra dostáva pokyny od ministerstiev zdravotníctva.

"Zatiaľ nemáme presné čísla o počte cestujúcich, ale predpokladáme, že obmedzenia cestovania a práce budú mať vplyv na tieto čísla," uviedol Gordon v e-maile.

Mnohé podniky zatvárajú

Guvernér Indiany Eric Holcomb v pondelok oznámil, že všetky reštaurácie, bary a nočné kluby musia byť uzavreté pre osobných zákazníkov a môžu ponúkať jedlo so sebou a donášku len do konca mesiaca. Pre zatvorenie nebol stanovený žiadny konkrétny čas, no tlačová tajomníčka Rachel Hoffmeyerová uviedla, že sa tak stane „akonáhle to bude primerane možné“.

Prečítajte si viac o tom, ako sa prispôsobujú reštaurácie.

Indiana bude tiež musieť dodržiavať štandardy CDC a obmedziť zhromaždenia na 50 ľudí alebo menej. Zatiaľ čo 273 verejných školských obvodov je zatvorených, 16 školských obvodov sa ešte nemusí zatvoriť, hoci štátni úradníci s týmito obvodmi spolupracujú na určení ďalších krokov.

Starosta Indianapolisu Joe Hogsett v pondelok vyhlásil miestnu katastrofu v okrese Marion a vydal výkonný príkaz, ktorý odporúča obmedziť všetky cesty, ktoré nie sú nevyhnutné. Starosta tiež vyzval všetkých zamestnávateľov, aby umožnili pracovníkom pracovať na diaľku čo najviac.

Contents

Compare Properties
Add properties to compare.