Call us:

+268 79437981

Blog Details

Lions Mane Gummies – Daha fazlası: Saunada daha fazla zaman geçirmek hayatınızı kurtarabilir mi?

Lions Mane Gummies – Daha fazlası: Saunada daha fazla zaman geçirmek hayatınızı kurtarabilir mi?

Farklı sivilce türleri nelerdir lions mane gummies official?

Dhandha, farklı akne lezyon türlerinden bazılarını şu şekilde tanımlamaktadır:

  • Beyaz noktalar (tıkanmış gözenekler)
  • Siyah noktalar (gözeneklerin döküntü/kirle tıkanması)
  • Papüller (aşırı yağ, ölü deri veya iltihaplanan bakterilerle tıkanmış gözenekler)
  • Püstüller (sarımsı sıvı içerir)
  • Nodüller ve kistler (daha büyük lezyonlar)

Dhanda, bu lezyonların farklı tiplere göre sınıflandırılabileceğini söylüyor. İşte birkaç örnek:

  • Ergen sivilcesi
  • Ergenlik sonrası/hormonal akne
  • Akne conglobata/Akne fulminans (şiddetli akne)
  • Akne eksoriée (hastaların akne lezyonlarını bilinçli, tekrarlayan ve kontrol edilemeyen bir şekilde koparma, çizme veya ovma isteğine sahip olduğu bir bozukluk)
  • Yenidoğan/infantil akne

Sivilceye ne sebep olur?

Hem Dhandha hem de Thosani sivilcenin gözeneklerin tıkanmasıyla başladığını açıkladı. Bu gözenekler sebum (yağ) ve aşırı keratin ve Cutibacterium akneleri (eski adıyla Propionibacterium akneleri veya P. akne) adı verilen bakterilerle dolar.

Dhandha, sigara içmenin sivilceleri de şiddetlendirebileceğini ekliyor.

Akne tedavilerinden bazıları nelerdir?

Dhanda, hafif sivilcelerin, benzoil peroksit yıkama, salisilik asit yıkama ve adapalen adı verilen topikal bir retinoid gibi reçetesiz satılan ilaçlarla tedavi edilebileceğini söylüyor. Thosani şunları ekliyor: "Akne tedavisinin temel dayanağı olan retinoidlerin farklı güçleri vardır ve kuruluk, sivilcelerin iyileşmeden önce kötüleşiyormuş gibi görünmesine neden olabilecek bir lions mane gummies official website yan etki olabilir. Daha kalın, komedojenik olmayan (yani gözeneklerinizi tıkamayacak) bir nemlendirici krem ​​kullanmak, bu yan etkileri hafifletmeye ve tolere edilebilirliği artırmaya yardımcı olabilir.

Ancak bazen daha fazla tedavi gerekebilir ve işte o zaman birinci basamak doktorunuz veya dermatoloğunuzla konuşmalısınız. Dhanda, "Önemli papüller/püstüller içeren hafif ila orta dereceli akne için tedaviler arasında klindamisin, eritromisin, minosiklin vb. gibi topikal antibiyotikler yer alır. Ayrıca klaskoteron adı verilen topikal bir anti-androjen de vardır" diye açıklıyor lions mane gummies official Dhanda. Thosani ayrıca şöyle diyor: "Bazen topikal tedaviye başlarken birkaç ay boyunca oral bir antibiyotik reçete edilecektir, böylece topikaller etkili olana kadar (genellikle 2 ay sonra) sivilceleri hemen sakinleştirebilir."

Kadın hastalar için oral kontraseptif haplar ve spironolakton, orta ila şiddetli akne için iyi seçenekler olabilir.

İzotretinoin (akkütan) da bir seçenek olabilir. Dhandha, "İzotretinoin şiddetli yara izi bırakan sivilceler için en güçlü ilaçtır" diyor. “İzotretinoin, şu anda sahip olduğumuz sivilce ‘tedavisine’ en yakın olan, değiştirilmiş yüksek dozda bir A vitaminidir. iPLEDGE PROGRAMINA kayıtlı bir doktor tarafından reçete edilmeli ve her ay kan tahlili yapılarak ve ruh hali değişiklikleri taranarak yan etkiler açısından yakından izlenmelidir" diye açıklıyor Thosani.

Akne acı verici olabilir ve yara izleri bırakabilir, ancak aynı zamanda duygusal sıkıntıya neden olan bir şey de olabilir; yardım almadan katlanmak zorunda kalacağınız bir şey değildir.

Sivilce ve cildiniz hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

Şunu denemek isteyebilirsiniz: Sivilceleri bu sivilce giderici ürünlerle yok edin

Akne: Bulaşıcı değildir ve dermatologların bilmenizi lions mane gummies istediği diğer şeyler

Yaz yaklaşırken: Cilt kanseri taraması yapılmalı mı?

C Vitamini: C vitamini serumu tam olarak bu kadar mı?

Acil servis doktoru olarak akut ve kritik bakım sağlama konusunda eğitim aldım. Ancak hastalarımın ve okuyucularımın günlük sağlık durumlarını yönetmelerine yardımcı olmak da aynı derecede önemli. Bu nedenle, geceleri sağlıklı yaşamınızı başlatmaktan öğleden sonraki o korkunç kazayı önlemeye kadar, bugün yapmaya başlayabileceğiniz bazı basit değişiklikleri bir araya getirdim.

Düzenli olarak gündüz ve gece vardiyası arasında geçiş yapıyorum, bu nedenle her zaman doğal sirkadiyen ritmim üzerindeki baskıyı azaltacak tüyolar arıyorum. En son Çalışma İstatistikleri Bürosu lions mane gummies site raporuna göre , yaklaşık 15 milyon Amerikalı kalıcı bir gece vardiyasında çalışıyor veya düzenli olarak gece vardiyalarına girip çıkıyor.

Daha verimli ve dinlendirici bir uyku vaat eden reçetesiz ve reçeteli ilaçlarda kesinlikle bir eksiklik yok. Ancak sevdiğim bazı farmakolojik olmayan takaslar da var.

Melatonin haplarını bir avuç vişneyle değiştirin. Tart kirazları, özellikle Montmorency kirazları, yüksek miktarda doğal melatonin ve triptofan içerir. Ek bir fayda, ekşi kirazların, ibuprofen gibi yaygın steroidal olmayan antiinflamatuar ilaçlar tarafından sağlanana benzer düzeyde önemli antioksidan ve antiinflamatuar aktivite sağlayan yüksek düzeyde antosiyaninler içermesidir. Bu yüzden bir dahaki sefere yatmadan bir saat önce bir avuç vişne veya bir bardak vişne suyu alın.

Yaranız mı var? Bir buz torbasına mı yoksa ısıtma yastığına mı ulaşmanız gerekiyor?

Sıradaki sen misin? Her zamankinden daha fazla Amerikalıya yüksek tansiyon teşhisi konuyor.

Gece içkinizi sıcak bir banyoda iki kaşık Epsom tuzu ile değiştirin. Epsom tuzunun faydalarını daha önceki bir yazımda lions mane gummies official geniş kapsamlı yazmıştım. Gece Epsom tuzu banyosu ritüelinin ek faydası, telefonunuzu ve elektronik eşyalarınızı diğer odada bırakmak ve yatmadan önce magnezyumun neden olduğu kas gevşemesini emerken kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yapmamaktır. Profesyonel ipucu: Birkaç mum yakın ve yavaş, derin nefesler alırken alevlerin titreşmesini gözlemlemeye odaklanın ve ardından soğuk suyla durulayın.

Gece çalışmak zorundaysanız veya gerçekten film izlemek istiyorsanız kendinize mavi ışığı engelleyen bir gözlük alın. Bu gözlükler uzun bir yol kat etti. Artık dikkat dağıtıcı turuncu renk tonu olmadan şık çerçeveler elde edebilirsiniz.

Süpermarket yumurtalarını çiftçi pazarındaki yumurtalarla değiştirin. Beyaz ve kahverengi yumurtalar arasında çok az fark vardır. Ancak yumurta sarısının rengine dikkat etmelisiniz. Daha koyu veya daha turuncu bir yumurta sarısı, karotenoid açısından zengin yapraklı yeşillikler, çimenler, çiçekler ve tohumlarla beslenen meralarda yetiştirilen tavuklardan elde edilir. Bu tür yumurta sarıları aynı zamanda daha lezzetlidir ve omega-3 yağ asidi açısından daha yüksektir. Bu nedenle, özellikle trigliserit kolesterolünüzü düşürmek isteyenler için lions mane gummies, yerel pazarınızdaki çiftçilerle konuşun.

D vitamini takviyesini sabahın erken saatlerinde güneş ışığıyla değiştirin. Lions-yele-gummies- official.top’ta D vitamini Günde 1.000-2.000 IU çoğu yetişkin için, hatta düzenli olarak güneş ışığına maruz kalan bir bölgede yaşayanlar için bile bir lions mane gummies official website zorunluluktur. Ancak hiçbir şey her sabah sirkadiyen ritmi erken güneş ışığına maruz kalmaktan daha iyi ayarlayamaz. Ayrıca sabahın erken saatlerinde güneş, öğleden sonra güneşine göre daha az tehlikeli UVA ve UVB ışınlarına sahiptir.

Ancak güneş koruyucunuzu unutmayın!: Özellikle gözden kaçan bu noktada…

Yaygın multivitaminler paraya değer mi? Yeni çalışma yararları ve zararları araştırıyor.

Sabah kahvesini elektrolitli suyla (veya taze limonla) değiştirin. Kahveyi çok sevmeme ve onsuz güne başlayamamama rağmen, sabahları mideme çarpan ilk şeyin su olması önemli. Gece boyunca su kaybından dolayı zaten susuz kalmış halde uyanıyoruz. Elektrolitler, suyun zarlardan hücrelerimize taşınmasını kolaylaştıran önemli kapı bekçileridir.

Daha fazlası:Günlük kahve kullanımı ömrünüzü uzatabilir mi? İşte son araştırmalar şunu söylüyor

Şeker çubuğunu proteinle değiştirin. Öğleden sonra 3’teki kaza çok sert vurdu. Şekerli bir şeker çubuğuna veya diğer besleyici olmayan, boş kalorili atıştırmalıklara ulaşmak kolaydır. Bir dahaki sefere bir avuç badem veya protein içeceği lions mane gummies deneyin. Açlığınızı giderecek ve şeker krizi sonrası size enerji artışı sağlayacaktır. Vegan seçeneklerin de yer aldığı protein tozu takviyeleri son yıllarda oldukça lezzetli hale geldi. Sadece bir bardak tatlı su ile anında veya masanızda tadını çıkarabilirsiniz.

Espresso shot’ınızı bir doz doğayla değiştirin. Öğleden sonra kahve koşusu yerine enerji artışı için yürüyüşe çıkın. Daha da iyisi, eğer plaja, parka veya göle erişiminiz varsa, 10 dakikanızı ayırıp doğada biraz zaman geçirin. Zihinsel faydalar denenmiş ve doğrudur ve bir kuruş bile maliyeti yoktur.

Sabah mı yoksa akşam mı egzersiz yapmalısınız? İşte araştırmalar şunu söylüyor.

Daha fazlası: Saunada daha fazla zaman geçirmek hayatınızı kurtarabilir mi?

Michael Daignault, MD, Los Angeles’ta kurul onaylı bir acil servis doktorudur. Georgetown Üniversitesi’nde Küresel Sağlık eğitimi aldı ve Ben-Gurion lions mane gummies site Üniversitesi’nden Tıp Diplomasına sahiptir. Acil tıp alanında uzmanlık eğitimini Güney Bronx’taki Lincoln Tıp Merkezi’nde tamamladı. Aynı zamanda eski bir Amerika Birleşik Devletleri Barış Gücü Gönüllüsüdür. Onu Instagram’da bulabilirsiniz @dr.daignault

Harvard Tıp Fakültesi’nin medya bölümü olan Harvard Health Publishing , "Topikal C vitamini, erken cilt yaşlanmasını yavaşlatmaya, güneş hasarını önlemeye ve kırışıklıkların, koyu lekelerin ve koyu lekelerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek, bilim tarafından desteklenen, dermatoloğun favori bir bileşenidir" diyor. akne." C vitamini bir antioksidan olduğu için (yani havadan ve diğer kirletici maddelerden gelen ciltteki toksinlerle savaşır) gençleştirici ve iyileştirici lions mane gummies official niteliklere de sahiptir.

Rochester, MN’deki Mayo Clinic’te kayıtlı diyetisyen beslenme uzmanı Kate Zeratsky, kişinin görünüşünü potansiyel olarak iyileştirmenin ötesinde, "C vitamininin kişinin cildinde birçok başka destekleyici işlevi vardır" diyor. "Bunlar arasında kollajen sentezini ve yara iyileşmesini uyarmak ve UV kaynaklı fotohasara (güneş ışığı) karşı antioksidan korumaya yardımcı olmak yer alıyor."

D vitamini ne işe yarar? Ayrıca bu popüler takviyeyi gerçekten kimin alması gerekiyor?

C vitamini yüz için ne yapar?

Bu tür faydalara rağmen, C vitaminini topikal krem ​​olarak özellikle yüze uygulamak dikkatli yapılmalıdır. Jean Mayer USDA Yaşlanma Konusunda İnsan Beslenmesi Araştırma Merkezi Beslenme ve Genomik Ekibinin kıdemli bilim insanı PhD José Ordovás, "Her cilt bakım ürününde olduğu gibi, güvenli ve etkili kullanımı sağlamak için potansiyel riskleri ve önlemleri anlamak çok önemlidir" diyor Tufts Üniversitesi’nde. Öncelikle C vitamini oldukça asidiktir ve bazı kullanıcıların cildini tahriş ettiği bilinmektedir.

Alerjiler ve hassasiyetler kontrol edildikten sonra serum veya krem, genellikle sabah ve gece temizlik ve toniklemeden sonra günde iki defaya kadar güvenle uygulanabilir. Ancak lions mane gummies official hâlâ bazı uyarılar var: Ordovás, "C vitamini serumlarıyla ilgili bir başka zorluk da onların doğasında var olan istikrarsızlıktır" diyor. "Işığa, havaya ve ısıya maruz kalmak, vitaminin oksitlenmesine neden olabilir, bu da onu daha az etkili hale getirebilir ve cilde potansiyel olarak zararlı hale getirebilir." Bunu önlemek için lions mane gummies official website opak, hava geçirmez kaplarda paketlenmiş serumları seçip serin ve karanlık bir yerde saklamayı öneriyor.

Bazı C vitamini serumları diğerlerinden daha mı iyi?

Cilt bakım pazarı aşırı doymuş bir pazar ve aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda C vitamini serumu var gibi görünüyor. Her ne kadar hepsi benzer faydaların reklamını yapsa da, bazı markalar gelişmiş düzeyde UV veya toksin koruması sağlayacak veya yağlı, hiperpigmente veya sivilceden etkilenen ciltlerde daha iyi çalışacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir.

Ordovás’ın önerdiği yukarıda belirtilen koyu renkli, hava geçirmez kaplara ek olarak, C vitamini serumu tüketicileri ürünün L-askorbik asit formunu ve %10 ile %20 arasındaki konsantrasyon düzeylerini de seçmelidir.

Markadan bağımsız olarak serumun diğer topikal ürünlerle birlikte en iyi nasıl kullanılacağını düşünmek de akıllıca olabilir. Ordovás, "C vitamini çoğu cilt tipi için genellikle güvenli kabul edilirken, diğer aktif bileşenlerle birlikte kullanılması tahriş riskini artırabilir veya etkinliğini azaltabilir" diyor. "Sorunları önlemek için, C vitaminini diğer güçlü cilt bakım lions mane gummies site bileşenleriyle değiştirmeyi ve cildinizin her ürünün faydalarından yararlanmasına ve uyum sağlamasına zaman tanımayı düşünün."

Popüler vitaminler ve takviyeler hakkında daha fazlasını okuyun:

Yeterli K vitamini alıyor musun? Muhtemelen diyetinizdeki bu yiyecekler sayesinde.

Video: B12 vitamini eksikliğinizin olabileceğine dair işaretler

Günde yeterince C vitamini alıyor musunuz? Ve neden önemli?

Vitaminli su gerçekten sizin için iyi mi? Uzmanlar bunun karmaşık olduğunu söylüyor.

Daha derine inin: Vitaminleriniz iklim değişikliğine mi neden oluyor?

Amerikan Kalp Derneği’nin yaptığı araştırmanın Hindistan cevizi yağının sağlıklı olmadığını söylemesinin üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçti; diyetisyenler hâlâ insanlara Hindistan cevizi yağının lions mane gummies official çoğunu yemekten kaçınmalarını söylüyor.

Amerikan Kalp Derneği’ne göre Hindistan cevizi yağının yüzde 80’den fazlası doymuş yağdır; bu oran tereyağının (yüzde 63), sığır yağının (yüzde 50) ve domuz yağının (yüzde 39) çok ötesindedir. AHA, Hindistan cevizi yağının aslında kardiyovasküler hastalığın bir nedeni olan LDL ("kötü") kolesterolü artırabileceğini belirten geçmişteki bir danışma belgesinde, "bilinen dengeleyici olumlu etkileri olmadığını" söyledi.

Veriler tam olarak yeni değildi ancak son yıllarda bazı çevrelerde sağlıklı bir gıda ve hatta kilo verme çözümü olarak pazarlanan hindistancevizi yağı hakkında bir tartışma fırtınasını ateşledi.

Contents

Compare Properties
Add properties to compare.