Call us:

+268 79437981

Blog Details

Jak stwardnienie rozsiane wpływa na kobiety?

Jak stwardnienie rozsiane wpływa na kobiety?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Stwardnienie rozsiane jest stanem wpływającym na układ nerwowy. Zmienia sposób, w jaki wiadomości przemieszczają się między mózgiem a różnymi częściami ciała, i może prowadzić do różnych objawów.

Stwardnienie rozsiane (MS) dotykają kobiety około dwa razy częściej niż mężczyźni. Kobiety ze stwardnieniem rozsianym mogą doświadczać określonych objawów, które nie wpływają na mężczyzn.

Kobiety mogą doświadczyć wielu takich samych objawów, jak mężczyźni, ale mogą również wystąpić określone problemy ze względu na wpływ żeńskich hormonów płciowych.

Diagnoza MS najprawdopodobniej wystąpi w wieku 20–40 lat. Warunek może mieć wpływ na miesiączkę, antykoncepcję, ciążę i menopauzę, ze względu na wpływ zmian hormonalnych.

W tym artykule dotyczy to, jak stwardnienie rozsiane wpływają na kobiety.

Temperatura z temperatury of Ciało żeńskie wznosi się przed i w ciągu okresu, co może wpływać na objawy stwardnienia rozsianego>

Badanie przeprowadzone w jednej klinice wykazało, że 70% kobiet doświadczyło poważniejszych objawów o tej samej porze co miesiąc, tydzień po rozpoczęciu miesiączki. Sugeruje to, że zmiany hormonalne mogą odgrywać rolę.

Niektóre leki MS, takie jak leki przeciwdepresyjne i interferony beta, mogą również wpływać na cykl menstruacyjny. Mogą powodować plamienie lub nieregularne okresy, chociaż te skutki uboczne często poprawiają się z czasem. Niektóre kobiety decydują się na stosowanie środków antykoncepcyjnych na bazie hormonów w celu zmniejszenia lub zatrzymania ich okresów.

Kontrola urodzeń

Kobiety ze stwardnieniem rozsianym mogą zwykle wybrać dowolną z różnych dostępnych metod antykoncepcji.

jednak ważne jest, aby ludzie uwzględniali rodzaj leków stwardnienia rozsianego, którego używają, i jego interakcja, jeśli w ogóle, z wybranymi środkami antykoncepcyjnymi.

Kobieta powinna porozmawiać Jej lekarz o opcjach.

Zdrowie seksualne

Wiele kobiet z MS Trudności związane z pobudzeniem, reakcją i orgazmem podczas seksu. Nie ma do tego dostępnego leczenia, ale są rzeczy, które mogą pomóc.

Smarowanie: suchość pochwy może wynikać ze stwardnienia rozsianego lub może być efektem ubocznym niektórych leków. Za pomocą smaru pochwy może pomóc to złagodzić.

Osiągając orgazm: MS może utrudnić samice osiągnięcie orgazmu. Dodatkowa stymulacja, na przykład używanie wibratora, może pomóc.

Kobieta, która otrzymuje diagnozę stwardnienia rozsianego, może myśleć o założeniu rodziny. W przeszłości eksperci uważali, że ciąża może mieć negatywny wpływ na stwardnienie rozsiane.

Jednak teraz wydaje się, że kobieta ze stwardnieniem rozsianym jest równie prawdopodobna, że ​​jest zdrowa ciąża jak osoba bez stwardnienia rozsianego.

Badania z 2013 r. Sugerowały, że wskaźnik nawrotów stwardnienia rozsianego jest niższy podczas ciąży, prawdopodobnie z powodu aktywności hormonalnej. Dało to obawy, że nawrót może nastąpić wkrótce po porodzie.

Jednak wstępne badanie z 2019 r. Stwierdzono, że wskaźnik nawrotu prawdopodobnie nie będzie wyższy wkrótce po porodzie niż przed ciążą. Ogólnie rzecz biorąc, szansa na nawrót wydaje się osiągnąć poziom prependencji 6 miesięcy po porodzie.

W badaniu osoby, które karmiły piersią swoje niemowlęta, mieli 40% mniejszą szansę na nawrót niż osoby, które tego nie zrobiły. Autorzy badania oparli swoje wyniki na danych dla 375 kobiet, które doświadczyły 466 ciąż w latach 2008–2016.

Ponadto ciąża nie wpływa na długoterminowy postęp MS.

Zajście w ciążę

Nie ma dowodów na to, że stwardnienie rozsiane wpływa na płodność, ale posiadanie stwardnienia rozsianego może obejmować dodatkowe planowanie.

Niektóre leki stwardnienia rozsiane są niebezpieczne podczas ciąży, a lekarz może doradzić w leczeniu i leczeniu i lekarz może zalecić leczenie i leczenie Czekam, aż po dostawie rozpocznie się od nowa. Lekarz doradzi, jak zatrzymać leki, ponieważ nagle zatrzymanie niektórych leków może nie być bezpieczne.

Lekarze spojrzą na ryzyko dla matki i dziecka, gdy doradzają, czy kontynuować, czy nie przyjmowanie leków.

Objawy ciąży i stwardnienia rozsianego

Niektóre objawy mogą się pogorszyć podczas ciąży.

Obejmują one:

 • Problemy z Równowaga
 • Zmęczenie
 • Ból pleców
 • Problemy z pęcherzem i jelitami

Problemy, takie jak równowaga, mogą się pogorszyć późno ciąża, gdy przesuwa się środek grawitacji ciała. Urządzenie wspomagające, takie jak chodząca laska, może pomóc.

menopauza

Jak w przypadku ciąży poziomy hormonów również zmieniają się podczas menopauzy. Podczas menopauzy niektóre objawy stwardnienia rozsianego, w tym problemy zmęczeniowe i pęcherza, mogą stać się poważniejsze apteka internetowa clean vision.

Badanie, w którym dotyczy wpływu menopauzy na stwardnienie rozsiane, wykazało, że po przestrzeniu ciała wytwarzania estrogenu poziom niepełnosprawności może Wzrost w szybszym tempie.

Terapia hormonalna może pomóc opóźnić ten wpływ u kobiet z MS poprzez zwiększenie poziomu estrogenu w organizmie. Terapie hormonalne są dostępne w postaci tabletu, plastrach, żelach lub implantach.

Zmiany stylu życia

Jeśli kobieta otrzyma diagnozę stwardnienia rozsianego w wieku 20–40 lat, może ona może stawić czoła dodatkowym wyzwaniom związanym z opieką nad dziećmi, zatrudnieniem i opieką nad rodzicami na utrzymaniu.

W ankiecie z 2015 r. Wśród 1248 pracujących kobiet w Stanach Zjednoczonych 60% uczestników stwierdziło, że próbowało ukryć swoje objawy w pracy.

Jednak 61% stwierdziło, że czuje się komfortowo, omawiając swój stan z kolegami, a 59% stwierdziło, że może porozmawiać z szefem na temat swojego stwardnienia rozsianego. Ponadto 40% stwierdziło, że udało im się dostosować swój harmonogram, aby pomóc im poradzić sobie.

Grupa wsparcia stwardnienia rozsianego może być dobrym miejscem do szukania zachęty, spotkania ludzi w podobnej sytuacji i uzyskania praktycznych porad na temat praktycznych porad Problemy takie jak ubezpieczenie zdrowotne, pomoc w opiece nad dziećmi i zarządzanie warunkami pracy.

Kliknij tutaj, aby pobrać MS Buddy, bezpłatną aplikację, w której można znaleźć informacje i wsparcie społeczności online.

o tym Stwardnienie rozsiane

W MS układ odpornościowy atakuje powłokę mielinową, która chroni włókna nerwowe. Gdy proces ten zaczyna uszkodzić nerwy, objawy mogą pojawiać się w całym ciele.

Dowiedz się więcej o MS.

Objawy

Znaki i objawy MS różnią się, w zależności od poziomu uszkodzenia i zaangażowanych nerwów.

Objawy mogą obejmować:

 • Problemy z wizją, takie jak podwójne widzenie i częściowa lub całkowita utrata widzenia
 • Słabość lub drętwienie jednej lub więcej kończyn
 • mrowienie lub ból
 • drżenie
 • Słaba koordynacja lub utrata równowagi
 • Musza mowa
 • Zmęczenie
 • Zawroty głowy
 • Problemy z pęcherzem i jelitami

Przyczyny i czynniki ryzyka

Nie jest jasne, dlaczego stwardnienie rozsiane wpływa na niektórych ludzi, a nie inne. Jedną z teorii jest to, że niektóre osoby mają czynniki genetyczne, które zwiększają ryzyko stwardnienia rozsianego w pewnych okolicznościach.

Niektóre czynniki ryzyka, które wydają się zwiększać ryzyko, obejmują:

 • Kobieta
 • w wieku 20–40 lat
 • Posiadanie rodzica lub rodzeństwa z MS
 • Doświadczając wirusa, takiego jak wirus Epstein-Barr, który powoduje Zakaźna mononukleoza
 • Posiadanie kolejnego stanu autoimmunologicznego, takiego jak reumatoidalne zapalenie stawów lub toczeń
 • o niskim poziomie witaminy D
 • Palenie
 • Życie w północnej części północnej Europa, z dala od równika

Leczenie

Nie ma lekarstwa na stwardnienie rozsiane, ale istnieją opcje leczenia.

 • Choroba- Terapie modyfikacyjne (DMT) mogą spowolnić postęp stwardnienia rozsianego i zmniejszyć liczbę rozbłysków.
 • Wstrzyknięcia kortykosteroidowe mogą leczyć rozbłyski i ciężkie objawy stanu zapalnego.
 • Specyficzne leki mogą złagodzić niektóre objawy, takie jak depresja, skurcze mięśni i drżenie.
 • Fizjoterapia może zwiększyć n Siła jednostki.

Obecne wytyczne zalecają jak najszybciej uruchomienie DMT jak najszybciej po rozpoznaniu, ponieważ może to poprawić perspektywy stwardnienia rozsianego. Lekarz omówi opcje z jednostką, ponieważ doświadczenie stwardnienia rozsianego każdej osoby są inne. (HT) może okazać się opcją dla kobiet z MS.

Naturalne i alternatywne środki zaradcze

Opcje, które mogą pomóc:

 • Yoga, Tai chi i uważność
 • Ciepłe lub zimne kompresy dla bólu
 • Refleksologia w celu zmniejszenia odczuć spalania lub mrowienia
 • akupunktura bólu z wykwalifikowanym lekarzem
 • Niektóre kannabinoidy z rośliny marihuany

Według National Center for Complementary and Integrative Therapy, nie ma dowodów na to, że terapia pszczół lub suplementy diety pomagają.

<

Jednak po zdrowej diecie i jak najwięcej ćwiczeń może zwiększyć ogólne zdrowie i może pomóc zmniejszyć stres, który z kolei może zmniejszyć ryzyko rozbłysku.

Q:

Jestem pracującym, si Matka NGLE, a ja właśnie zdiagnozowałem stwardnienie rozsiane. Naprawdę martwię się o to, jak będę pracować i opiekować się moimi dziećmi. Czy możesz mi udzielić porady?

A:

Zrównoważenie pracy, rodziny i wymagań MS.

Najlepsza rada jest poszukiwanie sposobów, które działają dla ciebie, jako jednostka, poradzić sobie z objawami. Na przykład zmęczenie jest powszechnym objawem MS, więc zaplanuj okresy odpoczynku. Obejmuje to, że nie przewyższa działań.

Zbuduj sieć lub zespół rodziny i przyjaciół, aby pomóc, gdy jej potrzebujesz. Nie ma wstydu proszenia kogoś o obowiązki samochodowe.

i na koniec znalezienie sposobów, które pomogą ci radzić sobie ze stresem, takie jak joga lub medytacja.

Odpowiedzi reprezentują opinie naszych ekspertów medycznych. Cała treść jest ściśle informacyjna i nie należy jej uważać za porady medyczne.

 • Stwardnienie rozsiane
 • Neurologia/Neuroscience
 • Zdrowie kobiet/ginekologia

Contents

Compare Properties
Add properties to compare.