Call us:

+268 79437981

Blog Details

28, neid testiti ja tulemused said järgmisel päeval tagasi.

28, neid testiti ja tulemused said järgmisel päeval tagasi.

See on kestnud pikka, pikka aega. ”

Tööstatistika büroo 2020.–2030. aasta tööhõiveprognooside kohaselt on registreeritud põetamine üks USA ametitest, mille töökohtade kasv on järgmisel kümnendil kõige suurem. Samuti on kõige kiiremini kasvavate ametite hulgas õed, kodutervishoiu abilised ja assistendid. Eeldatavasti on RN-ide ja teiste tervishoiutöötajate puudus kõige intensiivsem lõuna- ja lääneosas.

Mõned riigi võimsaimad õdede ametiühingud tegutsevad Californias, esindades lääneriikide töötajaid. "California õdedel on nii palju tunde, kui palju neil on, hooldust, kaitset, mis neil on ametiühingu tõttu," ütles Soriano-Clark, kes on töötanud California ja Pennsylvania haiglates.

Arsti assistent Douglas Wong ei kujutanud kunagi ette, et ta tõmbaks Riverside’i meditsiinikeskuse juurde streigisildi. Kuid see juhtus peaaegu pärast Kaiser Permanente ja KP süsteemi osaks oleva asutuse tippõdede ametiühingu läbirääkimiste kainestavat katkemist. KP pressiesindaja Marc Browni sõnul on kindlustusandjate üle 160 000 ametiühingutöötaja hulgas õed, apteekrid ja operatiivtöötajad.

Californias asuv tervishoiusüsteemi hiiglane üritas sundida kahetasandilist palgagraafikut, mis oleks vähendanud uute õdede palku 26%. Wong ja tuhanded liitlased – paljud, kes märkasid kuivalt, et neid on COVID-i kriisis „kangelasteks” kuulutatud – valmistusid keset pandeemiat piketeerima. Kaiser Permanente nõudmised kukkusid kokku, kui kümned liitunud ametiühingud ähvardasid ühepäevaste kaastundestreigidega.

Mitmetasandilise palga nõudlusest ja püüdest alandada palku mõnel turul loobuti. Ohutusprobleemide leevendamiseks kohandati töötajate arvu. Wong ütles, et paktile vaatamata tundusid läbirääkimised reetmisena.

"Ära tehke viga: see oli tohutu töövõit, eriti kahetasandilise tõuke taga. Päeva lõpuks tõmbusid nad tagasi. Ja tegime suuri edusamme oma personali parandamise suunas, ”ütles Wong, kuueaastane KP töötaja ja California United Nurses Associationi / Tervishoiutöötajate Liidu ametnik.

Läbirääkimised olid märkimisväärne nihe Kaiser Permanente jaoks, kes on enamuse kolme aastakümne jooksul tuginenud oma ametiühingutega sõlmitud tööjõujuhtimise partnerlusele, rõhutades koostööl põhinevat otsuste tegemist ja jõulisi arutelusid.

Meeskondadega peeti kõnelusi, seati ümber ümmarguste laudade, muresid räsides. KP oli suure osa viimasest kümnendist tuntud kui palkade ja hoolduse kvaliteedi turuliider ning õppejõud ja tööeksperdid võtsid tööjõujuhtimise partnerlust vastu kui uuenduslikku ja edukat lähenemisviisi tööjõu juhtimisel.

Tervishoiusüsteem palkas hiljuti uusi tippjuhte ja ametiühingute üllatuseks kasutas Kaiser Permanente sel aastal läbirääkimisi, et pakkuda kaheastmelist palgarežiimi – taktikat, mida kasutasid auto- ja terasetootjad 1980. aastate majanduslanguse ajal. Ametiühingu läbirääkijad märkisid seda: tervishoiuhiiglase juhtkond soovis palku vähendada pärast seda, kui aastatel 2018–2020 oli netotulu 6,8 miljardit dollarit.

Neljapäeval hääletasid töötajad KP-ga nelja-aastase lepingu ratifitseerimise poolt. Ettevõte keeldus seda artiklit kommenteerimast. KP personalijuht Christian Meisner ütles pressiteates https://uslim-official.top/et/ : "See leping väljendab meie sügavat tunnustust meie töötajate erakordse pühendumise ja pühendumise eest" pandeemia ajal. "Ootame koostööd oma tööpartneritega," ütles ta, "et edendada meie missiooni pakkuda kvaliteetset ja taskukohast hooldust."

Ajaleht Wall Street Journal teatas hiljuti, et 2021. aastal suurendati õdede palka tuhandete dollarite võrra, mida jagati ilma ametiühingute tülita, kuna haiglad võistlesid töötajate pärast. Ajakirja poolt palgatud tervishoiukonsultatsioonifirma Premier analüüsis 60 000 registreeritud õe palka ja leidis, et keskmine aastapalk, välja arvatud ületunnitöö ja lisatasud, kasvas aasta esimese üheksa kuuga umbes 4%, ulatudes enam kui 81 000 dollarini. Seda võrreldakse föderaalandmete kohaselt 2,6% tõusuga 2019. aastal.

Tõusud ei tähenda tingimata kinnipidamist.

"Tundub, et õdedest on alati puudus," ütles professor Paul Clark, kes on Penn State’i ülikooli töö- ja töösuhete kooli endine direktor ning on õppinud õendust ja töökorraldust. "Kuid on oluline mõista, et RN-idest ei ole puudust. Puudu on RN-idest, kes on valmis töötama tingimustel, milles neil on palutud töötada.

Riiklik reisiõdede pakkuja Aya Healthcare on leidnud, et pandeemia süvendas haiglate ajaloolist personalipuudust, ütles pressiesindaja Lisa Park e-kirjas. "Pandeemia alguses oli üle 100 000 vaba töökoha. Ja nüüd on see arv kasvanud üle 195 000, ”ütles Park. Ta lisas, et reisiõed moodustavad vähem kui 2% õendustöötajatest, kuid "läbipõlemisest / töölt lahkumisest tingitud püsivate vabade töökohtade arvu suurenemisega on suurenenud nõudlus ajutiste tervishoiutöötajate järele."

Põhja-Carolina osariigi ülikooli tööajaloo professor David Zonderman märkis, et õdede ametiühingud on Washingtonis ja nende koduosariikides muutunud poliitilisemaks ja avameelsemaks. Haiglate õed elasid üle kriisi – kartsid oma elu pärast kaitsevahendite nappuse tõttu – sarnaselt Ameerika töötajate katsumustega kaevandus- ja töötlevas tööstuses möödunud aastakümnetel.

"See võib tunduda imelik," ütles Zonderman, "kuid õed sarnanevad veidi söekaevuritega. Nad kipuvad üksteist aitama. Nad jälgivad teineteise selga. Nad on solidaarsed."

"Ja," ütles ta, "kui kohtlete inimesi piisavalt kaua halvasti, ütlevad nad lõpuks: "Ma olen lõpetanud."

SAN FRANCISCO – USA-s kinnitati koroonaviiruse omikronivariandi esimene juhtum kolmapäeval kell 4 pärast siinsete teadlaste kogu öö seanssi.

Linna tihedalt ühendatud rahvatervise ja ülikoolide meditsiinikeskuste teadlaste võrgustik töötas koos, et kinnitada, et kuus päeva varem teatatud nakkus oli tõepoolest omikron. Niipea kui tulemused saabusid, teatati need kiiresti haiguste tõrje ja ennetamise keskustele.

Juhtum sai alguse 22. novembril, kui reisija lendas Lõuna-Aafrikast San Francisco rahvusvahelisse lennujaama, ütles California kuberner Gavin Newsom pressikonverentsil.

Isikul, San Francisco elanikul, keda ei tuvastatud, ei tekkinud COVID-19 sümptomeid enne tänupüha. Kaks päeva hiljem, 28. novembril, tehti neile testid ja tulemused said tagasi järgmisel päeval. Positiivne.

Hoolimata sellest, et nad tundsid end halvasti, püüdsid nad võtta ühendust San Francisco rahvatervise osakonnaga, et teavitada ametnikke positiivsest testist ja sellest, et nad olid hiljuti Lõuna-Aafrikas.

"Nad tegid õiget asja ja neid testiti ning nad teatasid oma reisiajaloost," ütles linna rahvatervise direktor dr Grant Colfax pressikonverentsil.

Isik oli saanud täieliku kaheannuselise Moderna vaktsiini kuuri, kuid mitte revaktsineerimist. Neil olid kerged sümptomid ja nad on paranenud, kuid nad on endiselt enesekarantiinis. Rahvatervise ametnikud on jõudnud tihedate kontaktide poole, kelle kõigi test on seni olnud negatiivne, teatas CDC.

Veel: Kuna omikroni on juba Californias, teevad USA laborid juhtumite jälgimiseks ja leviku peatamiseks järgmist.

"Selle leiu kinnitamiseks pidime järjestama viiruse genoomi, " ütles Chiu. Taskusuuruse geenisekvenaatori abil pani tema labor kogu variandi genoomi kokku kaheksa tunni jooksul.

Kell 4 hommikul olid San Franciscos tulemused käes ja USA-s avastati esimene omikroni juhtum. CDC-d teavitati kahe tunni jooksul.

Ametnikud hoiatavad, et on ebatõenäoline, et juhtum oli riigis esimene, vaid esimene, mis tuvastati.

"Me teadsime, et see on vaid aja küsimus," ütles USA valitsuse nakkushaiguste kõrgeim ekspert dr Anthony Fauci.

Võtke ühendust Elizabeth Weise’iga aadressil eweise@usatoday.com

Omikroni mõistmine: kuidas uusim koroonaviiruse variant, mis on nüüd USA-s, muteerub ja levib

USA peakirurg andis teisipäeval välja soovituse, milles kutsus üles kehtestama uusi kohalikke piiranguid, sealhulgas makse ja siseruumides suitsetamise keelustamist, et võidelda noorte e-sigareti kasutamise vastu, mis on pöördeline areng, võttes arvesse büroo ülemaailmset tähtsust tubakatoodete kasutamise valdkonnas.

Kindralkirurg dr Jerome Adamsi samm tehti päev pärast seda, kui riiklik uimastite kuritarvitamise instituut avaldas uued andmed, mille kohaselt ütles peaaegu 21 protsenti keskkooliõpilastest, et nad on viimase 30 päeva jooksul nikotiinitoodet aurustanud, võrreldes 11 protsendiga aasta tagasi. Kasv, mis on osa iga-aastasest noorukite uimastitarbimise uuringust Tuleviku jälgimine, oli suurim kõigi ainete tarvitamise kohta uuringu 43-aastase ajaloo jooksul.

"Nikotiini ja tubaka osas pole usaldusväärsemat ega mõjukamat häält kui USA peakirurgi oma," ütleb dr Josh Sharfstein, endine Marylandi tervishoiuminister, kes on praegu Johns Hopkinsi ülikooli rahvatervise professor ja prodekaan. "Tänane nõuanne on hoiatus rahvale, et e-sigaretid viivad miljonid noored nikotiinisõltuvusse ja seavad nad vastuvõetamatusse kahju ohtu.

Umbes 3,6 miljonit keskkooli-, keskkooli- ja kolledži teismelist kasutavad nüüd neid akutoitel seadmeid vedelikupõhise nikotiini sissehingatavaks auruks kuumutamiseks. Uues aruandes leiti, et enam kui iga kolmas keskkooli lõpetanu ja peaaegu iga kolmas teise kursuse õpilastest ütleb, et nad on viimase aasta jooksul veikinud vähemalt korra. Kuni 30 protsenti aurusti 20 või enam päeva viimase 30 päeva jooksul, mis on "selge märk sõltuvusest", ütleb Matthew Myers, kampaania tubakavabade laste heaks president.

Küsimused ja vastused: Mida teismelised (ja nende vanemad) veipimisest ei tea

UURIMINE: Vaping mahl sisaldab diatsetüüli ehk popkorni kopsu kemikaali

Nikotiin on arenevale ajule "väga ja ainulaadselt kahjulik", ütles Adams intervjuus. See võib halvendada alla 25-aastaste inimeste õppimist ja mälu, tekitada aju sõltuvust teistest ainetest ja suurendada ohtu, et nad lähevad põleva tubaka juurde just siis, kui suitsetamine on rekordiliselt madal. Ta viitab uuringutele, mis näitavad, et veipimine muudab noored kaks kuni kaheksa korda suurema tõenäosusega tulevikus sigarette tarvitada.

Mis veelgi hullem, see muudab lapsed, kes hakkasid kõige vähem suitsetama, potentsiaalseteks suitsetajateks, ütleb Myers.

Andmed ajendasid Adamsit – kahe keskkooliõpilase ja 8-aastase lapse isa – andma oma 16-kuulise ametiaja jooksul välja teist üldkirurgi nõuannet. Esimene, aprillis, kutsus inimesi üles kandma üledoosi vastumürki naloksooni. See on ka alles neljas nõuanne pärast seda, kui peakirurg 2005. aastal väljastas kaks, raseduse ajal alkoholi tarvitamise keelamiseks ja hoiatuse siseõhu radooniga kokkupuutest tuleneva terviseriski kohta.

Nõuanne järgib eelmisel kuul toidu- ja ravimiameti (FDA) rangeid ettepanekuid ja eeskirju, kuid Adams kutsus osariike ja kohalikke omavalitsusi, sealhulgas hõime ja territooriume, minema kaugemale. Täpsemalt palus ta ametnikel kaaluda avalikes kohtades siseruumides veipimise keelamist, e-sigarettide kallimaks muutmist hinnapoliitika kaudu, mis võiks sisaldada makse ja miinimumhinna nõudeid, ning piirata noorte juurdepääsu maitsestatud tubakatoodetele.

Maksumaksjate kaitse liidu vanemteadur Jeff Stier ütles, et Adams "viskas palli maha".

Umbes kaks kolmandikku 15–24-aastastest Juuli kasutajatest ei tea, et Juul sisaldab alati nikotiini, selgus mittetulundusühingu Truth Initiative aprillikuu uuringust .

Lisaks vape-seadmete väljanägemise äratundmisele peaksid Adamsi sõnul lapsevanemad keelama tubaka või e-sigarettide kasutamise oma kodudes või sõidukites ning suitsetamise ise maha jätma. Samuti kutsus ta neid üles paluma arstidel arutada oma lastega suitsetamise ja veipimise ohtu.

Ta ütleb ka, et õpetajad peavad ära tundma väikesed seadmed ning töötama välja ja jõustama tubakavaba koolipoliitikat ja ennetusprogramme oma koolides, millel puudub tööstuse mõju.

Veel:Teismelised on veipimisest haaratud: FDA kaalub maitsestatud e-sigaretivedelike keelustamist

Myers ei peenenda sõnu, kui süüdistab Juuli selles, mida peaaegu üldiselt peetakse noorte vapsitamise epideemiaks.

Compare Properties
Add properties to compare.